رفتن به محتوای اصلی

سلام!

سرم اطلاعات یک تیم رسانه ایست که در مرداد ماه سال ۹۸ فعالیت خود را با هدف افزایش آگاهی در خصوص سوالات شایع بیماران در بستر پادکست شروع کرد.

ایده ی سرم اطلاعات زمانی به ذهن ما خطور کرد که، افراد زیادی در اطرافمان سوالاتی در خصوص سلامتیشان داشتند، که اکثرا بی پاسخ می ماند.

آنها به دنبال اطلاعاتی  بودند که بتوانند به یاری آن در جریان وضعیت جسمانیشان و ماهیت مشکلی که برایشان به وجود آمده قرار بگیرند. ولی با مراجعه به مطب پزشک بدون رفع نگرانی در این باره تنها  نسخه ای دریافت می کردند. که گاهی خواندن آن برای داروخانه هم سخت بود. با توجه به این موضوع ما به دنبال رفع خلا به وجود آمده در روند بهبودی افتادیم!آن چیزی نبود جز آگاهی!!!

کسب آگاهی در حوزه ی پزشکی با توجه به تخصصی بودن این علم و درک نیازمند به پیش زمینه ی علوم پایه، به همراه کلی محتوای اینترنتی که تجویزات غیر علمی دارند. بیمار را عملا از این خواسته منصرف می کند.

و نکته ی دیگر این بود که درگیری ما به عنوان پزشک در روند درمان باعث شده بیشتر در جریان سوالات پیش آمده برای بیماران قرار بگیریم.

و در کنار بررسی پلت فرم های تهیه ی محتوا از همه مهمتر به نظرمان فرم پادکست آمد.زیرا در زمان دریافت محتوا شما کافیست تنها گوش خود را به ما بسپاریدو چون رشته ی پزشکی درگیر با مشاوره ی سلامتیست. از لحاظ ذهنی پذیرش این موضوع امکان پذیر است.

این فعالیت حاصل تلاش تیمی است که همگی ضمن اینکه در جاهای مختلف مشغول هستند، به یک حرف مشترک رسیدند.شاید روی هم رفته شباهت هایشان کمتر از تفاوت هایشان باشد و همین موضوع باعث متنوع تر شدن برنامه ها شده است.

تیم سرم اطلاعات

تلاش تیم سرم اطلاعات این بوده که ارتباط گیری با مخاطب را از راههای گوناگون پیش بگیرد و مطمئنا یکی از این مسیر ها ورود به حیطه ی تصویر در کنار تولید پادکست می باشد.

البته این موضوع در سالهای اخیر، بیشتر مدنظر مسئولان وزارت خانه بهداشت و درمان قرار گرفته است امید است ما بتوانیم با توان خود قدمی در راه این نیاز سلامت محور کشور بر داریم.

به عنوان پیشنهاد خدمت شما ۳ اپیزود معرفی می کنم:

اپیزود آسم

اپیزود تیروئید

اپیزود فیت نس و بادی بیلدینگ 

اگر بخواهیم در ۳ مورد کارمون را خلاصه کنیم، باید گفت:

۱-در بیمارستان و محیط های درمانی و محیط های اجتماعی گوش شنوا نسبت به مسائل و مشکلات مرتبط با اگاهی بیماران داریم.
۲-دانستن را حق همه ی افراد و مفید در درمان و بهبود سلامتی می دانیم.
۳-سعی می کنیم در تولید محتوا در عین توجه به کیفیت مطالب به کیفیت اجرا توجه ویژه داشته باشیم. که فهم و دسترسی به مطلب از همیشه آسانتر و مطمئن تر باشد.
اهل شهر فیروزه ای اصفهان هستیم و با افتخار در خدمت شما خواهیم بود.

و البته یک مواردیست که شاید در مورد ما ندانید:

۱- در حال حاضر دانشجوی مقطع بالینی هستیم و گفته هایی که مطرح می کنیم همگی evidence base (مبتنی بر اسناد بروز پزشکی) بوده و مطلب خاک خورده ای خدمت شما ارائه نخواهیم کرد!

۲-تیم ما به مجرب ترین اساتید دو دانشگاه برتر پزشکی کشور دسترسی دارد. و در عالم استادی و دانشجویی ،از کمک علمی این عزیزان در زمینه ی سوالات پیش آمده بهره می بریم.

۳-یکی از اهداف ما سعی بیش تر در تعامل پزشک و بیمار است، و این اتفاق گویا به دست تکنولوژی تا حدودی ممکن تر خواهد شد.

در پایان امیدوارم از گوش دادن به پادکست سرم اطلاعات لذت ببرید، و ما را با نظرات خود جهت بهبود کیفیت برنامه یاری فرمایید.

جهت ارسال نظرات خود میتوانید به ایمیل suggest@inf-serum.ir استفاده فرمایید. 

اگر تمایل دارید ما را در این مسیر همراهی فرمایید لطفا نحوه ی حمایت از ما را بخوانید

question