رفتن به محتوای اصلی
محبوب ترین پادکست های پزشکی

بهترین پادکستهای پزشکی دنیا(۵ پادکست اول)

با توجه به اینکه پادکست در دنیای پر از سر و صدای زبان انگلیسی بسیار شناخته شده تر هست ،و از طرفی تعداد مخاطبین بیشتری دارد. استفاده از تجربه ی پادکستی آنها در حوزه ی پزشکی می تواند به عنوان (چراغ های زاهنمایی) برای پادکست های پزشکی فارسی عمل کند.

نکته ی مهم این است که بدانیم هر گونه محتوای رسانه ای در قبال یک سوال بومی ایجاد می شود . و باید توجه داشت ،اگر یک موضوع برای برنامه سازی در آنجا حسابی پرطرفدار سات الزامی به همین موضوع برای داخل نیست. کما اینکه بعضی از کارها فراتر ازآنکه استقبال مخاطبین زا به دنبال داشته باشد، ارزش محتوایی دارد.

ما قرار است در ۵ پست به این پادکست ها بپردازیم تا خوانش مطلب برای شما راحتتر باشد. سخن کوتاه می کنم و در این زابطه مقاله ی cloud care را که سایتی جهت خط دهی به مدیران سلامت درباره ی ۲۵ پادکست پزشکی برتر هست را خدمت شما ارائه می کنم:

مقاله ی مرجع ۲۵ پادکست برتر پزشکی 

پادکست ها در سال های اخیر محبوبیت چشمگیری یافته اند. براساس گزارش FastCompany ، بیش از ۵۵۰،۰۰۰ پادکست وجود دارد و تلاش برای یافتن پادکست های برتر پزشکی می تواند مشکل باشد.

ما لیستی از پادکست های برتر پزشکی را برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ، دانش آموزان و حتی طرفداران تکنولوژی پزشکی جمع آوری کرده ایم. این پادکست ها همه چیز را از اخبار عمومی بهداشت ، اجرای یک تجارت مبتنی بر مراقبت های بهداشتی ، فناوری پزشکی ، IT و مراقبت های بهداشتی و موارد دیگر پوشش می دهد.

پادکست های پزشکی با رویکرد عمومی

۲ DOCS TALK

iTunes: ۴٫۵/۵ (۱۱۸ Votes)

پادکست Docs talk 2  توسط , Kendall Britt, MD and Amy Rogers, MD موضوعات زیادی را در فضای پزشکی آمریکا پوشش می دهند.در زمان این نگارش ، پادکست بیش از ۱۲۰ قسمت دارد که هر کدام جذاب تر از گذشته است. این اپیزود ها شامل همه چیز می شود ، از ماری جوانا پزشکی گرفته تا قیمت دارویی و موارد دیگر.

برخی از محبوب ترین قسمت های آنها شامل موارد زیر است:

قسمت ۳: قانون مراقبت مقرون به صرفه
قسمت ۱۲۲: آیا افراد واقعاً وقتی به آن احتیاج دارند ، مراقبت های بهداشتی را در ایالات متحده دریافت می کنند؟
قسمت ۱: ماری جوانا پزشکی

DOCS OUTSIDE THE BOX

iTunes: ۵/۵ (۲۴۴ Votes)

Docs outside the box دارای یک محتوا ی باکیفیت و مخاطب وفاداره! اجراهای Nii Darko در خصوص “داستانهای پزشکان عادی  که کارهای خارق العاده ای را انجام دادند برای الهام بخشیدن به سایر پزشکان برای اندیشیدن خارج از محدوده ی معمول” به ارمغان می آورد. این پادکست هفتگی الهام بخش ، عاطفی و واقعاً روشنگری است.

برخی از اپیزودهای محبوب تر شامل موارد زیر است:

قسمت ۶۰: دکتر هالیوود
قسمت ۵۹: از کلاه گیس جانبی تا شلوغی تمام وقت (From side gig to full-time hustle)
قسمت ۱: وقتی کار سخت می شود … حرکت کنید!

THE DOCTOR PARADOX

iTunes: ۵/۵ (۱۴۰ Votes)

پادکست دکتر پارادوکس دیدگاه متفاوتی از مراقبت های بهداشتی از دیگر پادکست های پزشکی موجود در این لیست ارائه می دهد. دکتر پارادوکس بر خلاف پیشرفتهای فن آوری و خبرهای هیجان انگیز از فضای مراقبت های بهداشتی ، افزایش سطح ناخوشایندی را که پزشکان با آن روبرو هستند را پوشش می دهد.

اگرچه آنها از سپتامبر ۲۰۱۶ اپیزودی منتشر نکرده اند ، درس های بیش از ۵۰ اپیزود منتشر شده برای پزشکان و کارمندان مراقبت های بهداشتی در همه جا بسیار ارزشمند است.

برخی از اپیزودهای محبوب تر شامل موارد زیر است:

قسمت ۵۴: پروفسور باری شوارتز در پارادوکس انتخاب و چرا کار می کنیم
قسمت ۴۷: دکتر دن سیگل در مورد همدلی و دلسوزی در بهداشت و درمان
قسمت ۵: اجتناب ناپذیری فرسودگی پزشکان

HEALTHCARE HAPPY HOUR

iTunes: ۵/۵ (۵۴ Votes)

پادکست  healthcare happy hour به طور هفتگی توسط انجمن ملی کارمندان بهداشت منتشر می شود. قسمت های آنها کوتاه تر از پادکست های قبلی است ، به طور معمول ۳۰ دقیقه یا کمتر می باشد، و آنها در هر اپیزود به “موضوعات مهم هفته، در سیاست های درمانی و سیاست های بیمه ای ” می پردازند.

برخی از محبوب ترین قسمت های آنها شامل موارد زیر است:

قسمت ۲:  NAHU CEO ، برنامه نهایی انجمن بهداشت را بررسی می کند
قسمت ۱: پیگیری AHP و سیاست های اولیه پرداخت کننده مجرد
قسمت سوم:  NAHU CEO ، برنامه نهایی انجمن بهداشت را بررسی می کند

((ااگر ما هم به صورت دقیق این کار را انجام می دادیم خیلی از بحث های کلان سیاست های بهداشتی به صورت سطحی در صداوسیما بحث نمی شدو نهایت ارجاع داده می شد.))

STRAIGHT TALK MD

iTunes: ۵/۵ (۱۷۱ Votes)

Dr. Sweeney و تیمش یکی از بهترین کیفیت صدا را بین پادکست های پزشکی که ما شنیده ایم، ارائه می دهد. این پادکست از پرداختن به مشکلات مربوط به اتفاقات  داغ مانند ماری جوانا پزشکی و واکسیناسیون با یک سری مصاحبه های برانگیز فکری خجالت نمی کشد. این پادکست تمام تمرکز خود را برای  پزشکی اختصاص نداده است، با این حال ، قسمت اعظم آن مربوط به مباحث مراقبت های بهداشتی است.

برخی از محبوب ترین قسمت های آنها شامل موارد زیر است:

دکتر فروش مواد مخدر: اپیدمی مخدر
قیمت چاقی | اقتصاد چاقی | رژیم غذایی | ورزش | تغذیه
سیستم بهداشت و درمان Broke ایالات متحده: قسمت اول

خب این ۵ پادکست اول این لیست بود در پست های بعدی به سایر پادکست های پزشکی مطرح در این لیست خواهیم رسید.

امیدوارم که در آِنده ای نزدیک ما نیز دغدغه های بومی خودمون را پیدا کنیم و به پادکست دیدی فراتر از دکور کارمان داشته باشیم تا اتفاقات خوب از راه برسد.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question