رفتن به محتوای اصلی
پادکست پزشکی

دانشجویان پزشکی چرا در حیطه سلامت باید پادکست گوش کنند?

دانشجویان سراسر جهان به پادکست ها به عنوان ابزار ﺁموزشی روی ﺁورده اند و دانشجویان پزشکی هم دیر یا زود به این گروه خواهند پیوست. نکته ای که می شود به آن اشاره کرد نقشی است که پادکست در پزشکی می تواند داشته باشد. در حقیقت پادکست می تواند هر موضوع را بطور کامل تشریح کند و با حوصله و صرف وقت و البته تکنیکهای گفتاری مناسب ،از زاویه‌های مختلف سوژه را کنکاش کند. و این به عمیق تر شدن دید دانشجویان و دور شدن از فضای حفظیات و ورود به فضای درک کمک شایانی می کند

 

موضوع مهم دوم تجربه است، یک موضوع مهم در پزشکی تجربه ایست که هر فرد به مرور زمان به دست میآورد که البته این تجربه می تواند با فاکتور محیط خاص کاری یا زمان خاص کاری مثل الآن که کرونا آمده است همراه باشد. و در هر رشته انتقال این تجربه ها به حدی اهمیت دارد که در کنار پژوهش های انجام شده روشی از مقاله نویسی گزارش موارد خاص است و پتانسیل پادکست به عنوان مدیومی که می تواند واژه به واژه با مخاطب زندگی کرد و زندگی را بازگو کرد کمک شایانی به این حیطه خواهد کرد.

کمک دیگر پادکست می تواند بنا به نیاز های دورن رشته ای باشد، نیاز هایی که اکثر فراگیران یا شاغلان در حیطه های مختلف سلامت با آن درگیر هستند.و یک برنامه سار خوب می تواند ابتدا مشکل را به خوبی تشریح کند و بعد مشکل را با گفت و گو و پشنهاد های بین رشته ای و برنامه ریزی پیش ببرد.

یکی دیگز از این پتانسیل ها خوانش های جدید از رشته های موجود در دنیا ست . که خیلی از آنها در ایران هنوز تاسیس نشده اند . و جای خالیشان حس می شود.به قول یکی از اساتید هنوز سرنوشت بیماران ما با زخم های متفاوت مشخص نیست و نمی دانیم نهایتا به چه کسی ارجاع دهیم و ….

البته پتانسیل پادکست در حوزه های سلامتی محدود به این زمینه ها نمی شود و شما می توانید برای در جریان قرار گرفتن ۲۵ پادکست پزشکی موفق دنیا مجموعه مقالات آن را در سایت  بخوانید.

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question